Plusedukacja

KWALIFIKACYJNE KURSY ZAWODOWE

Kurs: elektryk

NIE JEST WYMAGANE WYKSZTAŁCENIE ŚREDNIE

Elektryk

Czy wiesz o tym, że elektryk w Polsce przeciętnie zarabia ponad 4000 zł brutto? Zdobywając takie uprawnienia w naszej szkole znacznie zwiększysz swoje szanse na rynku pracy, bo to bardzo poszukiwany zawód! A zdobywając kolejne umiejętności (na przykład uprawnienia SEP), możesz zarobić jeszcze więcej!

Rodzaje uprawnień energetycznych

Zobacz jakie kursy elektryczne możesz u nas wykonać: w naszej szkole możesz się kształcić na następujących kierunkach

 • elektryk - ELE.02
 • technik elektryk - ELE.05

Mamy uprawnienia szkoły publicznej, więc zdając egzamin po naszych kursach, otrzymasz dyplom z tytułem technika elektryka (ELE.05) lub zaświadczenie potwierdzające zdobyte kwalifikacje.
A jakie konkretnie umiejętności zdobędziesz dzięki tym szkoleniom elektrycznym? Elektryk to kształcenie w zakresie montażu, uruchamiania i konserwacji instalacji, maszyn i urządzeń elektrycznych. Zobacz jakie uprawnienia elektryka zdobędziesz po naszych szkoleniach:

 • umiejętności w zakresie instalacji elektrycznych: wykonywanie i uruchamianie instalacji na podstawie dokumentacji,
 • maszyny i urządzenia: montaż i uruchamianie na podstawie dokumentacji,
 • konserwacja: maszyny i urządzenia.

Z kolei kierunek technik elektryk daje następujące umiejętności:

 • umiejętności w zakresie urządzeń elektrycznych i maszyn - uruchamianie i montaż,
 • konserwacja instalacji maszyn i urządzeń,
 • eksploatacja maszyn i urządzeń elektrycznych,
 • eksploatacja instalacji elektrycznych.

Eksploatacja i dozór

Nasz kurs elektryka/technika elektryka da Ci podstawy uznawane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jeżeli chcesz zarabiać jeszcze lepiej, polecamy zrobić jeszcze inne szkolenia, zwłaszcza te w zakresie uprawnień do 1Kv. Kursy elektryczne to wstęp do lepszych zarobków. Gdy je ukończysz, staniesz się elektrykiem z uprawnieniami w zakresie eksploatacji urządzeń, maszyn i instalacji. Chcesz jeszcze więcej zarabiać? Sprawdź kursy SEP 1KV. To szkolenie, które da Ci uprawnienia elektryka w zakresie pracy i dozoru urządzeń elektrycznych do 1kV - bardzo poszukiwana na rynku umiejętność!
Dla kogo przeznaczone są uprawnienia do 1Kv? To kursy zaprojektowane dla osób z branży - pracujących przy instalacji, eksploatacji oraz dozorze instalacji i sieci elektroenergetycznych. Warto zrobić szkolenia SEP, ponieważ zwiększają one Twoje szanse na rynku pracy!

Ważność uprawnień energetycznych. Kiedy trzeba je odnowić?

Warto pamiętać, że uprawnienia do 1Kv należy okresowo odnawiać - dokładnie co 5 lat. Aby przedłużyć uprawnienia SEP, należy zdać specjalny egzamin. Warto przy takiej okazji pójść na specjalne szkolenie, co pozwoli odpowiednio się do niego przygotować - bo sam test nie należy do najprostszych. Na szczęście, dziś możesz zrobić kurs SEP online, nie musisz nawet nigdzie jeździć! Z kolei dyplom elektryka i technika elektryka które zdobędziesz dzięki kursom elektrycznym w naszej szkole, wydawane są bezterminowo. Nie musisz ich odnawiać!

Czego nauczysz się podczas kursu?

Gdy ukończysz nasz kurs elektryka, zdobędziesz uprawnienia które pozwolą Ci pracować tym zawodzie. Nie musisz mieć wykształcenia średniego! Szkolenia elektryczne są dopasowane do Twoich potrzeb - zajęcia odbywają się w weekendy, raz na 2 tygodnie! Sama nauka trwa tylko 3 semestry (1,5 roku). Robiąc szkolenia elektryczne na kierunku technik elektryk będziesz mógł dodatkowo wykonywać konserwację urządzeń i maszyn elektrycznych. Aby zdobyć takie uprawnienia, wystarczy ukończyć nasz kurs elektryka i zdać egzamin zawodowy. Nauka na tym kierunku trwa 4 semestry (czyli 2 lata), a zajęcia odbywają się w dogodnym dla Ciebie czasie - co drugi weekend. Na obu kierunkach dostaniesz zaświadczenia o ich ukończeniu, a po zdaniu egzaminu, zaświadczenie OKE nadające zawodowe uprawnienia. Oprócz umiejętności zawodowych, nauczysz się także branżowego języka obcego. Jeżeli zamierzasz wyjechać zagranicę, to bardzo dobra opcja! Podczas kursu elektrycznego w naszej szkole zdobędziesz umiejętności poszukiwane na rynku. Masz gwarantowane dobre zarobki w firmach, które świadczą usługi elektryczne. A jeżeli chcesz, to zawsze możesz działać na własną rękę, zakładając własną działalność gospodarczą.

 • realizujemy podstawy programowe Ministerstwo Edukacji i Nauki
 • nauka trwa 1,5 roku (3 semestry), po zakończeniu kwalifikacji, otrzymujesz zaświadczenie o ukończeniu kwalifikacyjnego kursu zawodowego, a po zdanym egzaminie zawodowym zaświadczenie z OKE nadające uprawnienia zawodowe
 • zajęcia odbywają się w soboty i niedziele, co 2 tygodnie

DOKUMENTY NIEZBĘDNE PRZY ZAPISIE
- świadectwo ukończenia szkoły
- zaświadczenie lekarskie o braku przeciwskazań do podjęcia nauki

Dlaczego my

 • posiadamy uprawnienia szkoły publicznej
 • fachową kadrę dydaktyczną
 • profesjonalne pracownie do zajęć praktycznych
 • organizujemy praktyki u pracodawców
 • kilkadziesiąt kierunków do wyboru

Polecamy kierunek

technik elektryk

TECHNIK ELEKTRYK

Plus Edukacja to zajęcia, które odbywają się w naszych placówkach w Poznaniu, Kaliszu, Obornikach oraz we Wrocławiu.

Szeroki wybór kierunków kształcenia oraz wysoki poziom nauczania sprawiają, że nauka w tym miejscu spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób.

TOP