Plusedukacja
PLUS – PLACÓWKA KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO

Kurs: projektowanie i aranżacja wnętrz

dekorator wnętrz

Nasz praktyczny kurs aranżacji wnętrz kierowany jest do osób, które posiadają smykałkę do urządzania wnętrz w nietuzinkowy, ale nie pozbawiony estetyki sposób. Kurs projektowania wnętrz to także idealne narzędzie dla każdego, kto poważnie myśli o tym, by związać swoją przyszłość zawodową z branżą dekoratorską czy wnętrzarską. Kurs kierowany jest też do osób, których pasja to metamorfoza wnętrz.

Czego nauczysz się w trakcie kursu?

Kurs dekoratora wnętrz pozwoli Ci poznać szczegóły warsztatu jego pracy. Poznasz też z bliska tajniki zawodu, jakim jest projektant wnętrz. Dzięki naszemu kursowi aranżacji wnętrz:

 • nauczysz się jak odpowiednio dobierać kolory, aby uzyskać efekt optycznego powiększenia czy ich zmniejszenia;
 • zapoznasz się z narzędziami projektowymi – to ułatwi Ci tworzenie prezentacji własnych projektów;
 • zdobędziesz wiedzę w zakresie materiałoznawstwa – jest to niezwykle istotna kwestia, jeśli chodzi o dekorowanie wnętrz;
 • poznasz zasady doboru dekoracji i innych elementów wystroju wnętrza – są one bardzo przydatne w aranżacji wnętrz;
 • dowiesz się, w jaki sposób zagospodarować daną przestrzeń – zgodnie z jej przeznaczeniem lub aby zmienić jej charakter;
 • zyskasz sporo wiedzy na temat najnowszych trendów wnętrzarskich – dzięki temu możesz rozwinąć swoje kreatywne podejście do realizowanych zleceń;
 • poznasz metody wykonywania profesjonalnych sesji zdjęciowych wnętrz – to ważna i przydatna każdemu dekoratorowi umiejętność.

Kurs dekorator wnętrz nauczy Cię także, w jaki sposób rozmawiać z klientem oraz rozwiązywać kwestie sporne. Chodzi o to, żeby umiejętnie przeprowadzać rozmowę z osobami mającym własną wizję i niekoniecznie chcącymi ją zmieniać. Nasz kurs dekoratora wnętrz umożliwi Ci też dostęp do fachowej literatury.

Poznaj naszą ofertę szkół policealnych!

Dlaczego warto decydować się na nasz kurs projektowania i aranżacji wnętrz?

Przede wszystkim dlatego, że zajęcia są prowadzone przez wyjątkowych wykładowców. To osoby z pasją, ogromną wiedzą, a nierzadko i doświadczeniem zawodowym. Po drugie: kurs aranżacja wnętrz kładzie spory nacisk na praktykę. To bardzo ważne, ponieważ w ten sposób szybciej opanujesz podstawy warsztatu pracy. Nauka trwa zaledwie rok, a pozwoli Ci zdobyć i przyswoić potężny zakres wiedzy z dziedzin:

 • dekoracja wnętrz;
 • projektowanie oraz wizualizacje konceptów;
 • aranżacja wnętrz zgodnie z ich przeznaczeniem lub według pomysłu klienta.

Na koniec otrzymasz specjalne zaświadczenie o ukończeniu kursu. Ten dokument może pomóc Ci w znalezieniu praktyk czy zatrudnienia.

Gdzie możesz szukać praktyk lub zatrudnienia po tym kursie?

Kurs dekorator wnętrz oferuje Ci szerokie spektrum możliwości znalezienia miejsc do odbycia praktyk czy też zatrudnienia. Możesz na przykład zgłosić się do biur i firm projektowych. Inna opcja to pracownie designerskie. Dobry dekorator wnętrz może też szukać zatrudnienia w firmach budowlanych czy deweloperskich. Ukończenie tego kursu pozwoli Ci też na założenie własnej działalności, jako dekorator czy projektant wnętrz. Możesz też założyć swój kanał na w social mediach i tam publikować materiały dotyczące porad związanych z aranżacją wnętrz.

Dlaczego my

 • posiadamy uprawnienia szkoły publicznej
 • fachową kadrę dydaktyczną
 • profesjonalne pracownie do zajęć praktycznych
 • organizujemy praktyki u pracodawców
 • kilkadziesiąt kierunków do wyboru
Polecamy kierunek
florysta

FLORYSTA

Plus Edukacja to zajęcia, które odbywają się w naszych placówkach w Poznaniu, Kaliszu, Obornikach oraz we Wrocławiu.

Szeroki wybór kierunków kształcenia oraz wysoki poziom nauczania sprawiają, że nauka w tym miejscu spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób.

TOP