Plusedukacja

Zdobądź zawód medyczny ze szkołą policealną

Zdobądź zawód medyczny ze szkołą policealną

Studia medyczne to coś, na co nie każdy może sobie pozwolić. Choć ich ukończenie gwarantuje uzyskanie uprawnień i kwalifikacji do zawodu lekarza, wcale nie są niezbędne, by móc pracować w sektorze medycznym.

Obecnie, zwłaszcza wobec pandemii COVID-19, szczególnie potrzebne są osoby mające kwalifikacje do wykonywania medycznych zawodów wspierających.

Dzięki medycznej szkole policealnej można w ciągu dwóch lat ukończyć naukę na wybranym kierunku medycznym i podjąć pracę w zawodzie. Szkoła policealna Plus Edukacja oferuje naukę na najprzydatniejszych obecnie kierunkach medycznych.

Kierunki stomatologiczne w szkole policealnej

Badając aktualne zapotrzebowanie rynku pracy, wybraliśmy najbardziej opłacalne kierunki medyczne. Po ukończeniu nauki masz pewność uzyskania uprawnień do wykonywania zawodu i znalezienia zatrudnienia.

Możesz wybrać naukę na kierunkach, które pozwolą Ci podjąć pracę w gabinecie stomatologicznym.

Asystentka stomatologiczna

Asystentka stomatologiczna to bardzo przyszłościowy zawód, ponieważ gabinetów stomatologicznych wciąż przybywa, a pacjenci zdecydowanie chętniej korzystają z usług prywatnych dentystów i są w stanie naprawdę dużo zapłacić, aby mieć piękny i zdrowy uśmiech.

Asystentka stomatologiczna jest też niezbędna w gabinecie, który chciałby oferować darmowe leczenie. Miejsc pracy z pewnością nie zabraknie, warto więc pomyśleć o tym kierunku medycznym w szkole policealnej.

W trakcie zajęć zdobędziesz kwalifikacje w zakresie:

 • przygotowania gabinetu dentystycznego zgodnie z obowiązującymi normami;
 • podstaw pomocy stomatologicznej;
 • asystowania lekarzowi dentyście;
 • prowadzenia dokumentacji gabinetu stomatologicznego.

Higienistka stomatologiczna

W żadnym gabinecie stomatologicznym nie może też braknąć higienistki. Czym to stanowisko różni się od asystentki stomatologa? Otóż higienistka, oprócz asystowania lekarzowi dentyście, wykonuje też drobne zabiegi dentystyczne, takie jak piaskowanie uzębienia, usuwanie złogów, lakowanie czy diagnozowanie próchnicy. Zdobycie zawodu higienistki stomatologicznej stanowi gwarancję znalezienia ciekawej i dobrze płatnej pracy.

W trakcie zajęć zdobędziesz kwalifikacje w zakresie:

 • podstawowych informacji dotyczących higieny dentystycznej;
 • współpracy z lekarzem stomatologiem podczas wykonywania obowiązków na stanowisku higienistki;
 • wykonywania wstępnych badań oraz zabiegów podczas leczenia w jamie ustnej;
 • wykonywania diagnostyki, zabiegów profilaktycznych i rehabilitujących;
 • prowadzenia dokumentacji gabinetu stomatologicznego.

Technik dentystyczny

Uzyskanie tytułu technika dentystycznego pozwala na podjęcie zatrudnienia w zawodzie w zakresie wykonywania protez oraz zakładania aparatów ortodontycznych z wykorzystaniem najnowocześniejszych technik i urządzeń oraz wcześniejszych badań i wycisków wykonanych przez lekarza dentystę.

Absolwent tego kierunku ma więc szansę otworzyć własną praktykę i stale rozwijać swoje umiejętności w tym zawodzie. To również bardzo intratna posada, gdyż technologie w zakresie protez i aparatów ortodontycznych stale się rozwijają, a pacjenci w różnym wieku coraz chętniej z nich korzystają.

Na zajęciach zdobędziesz kwalifikacje w zakresie:

 • podstaw techniki dentystycznej;
 • modelowania i projektowania koron zębów, łuków zębowych oraz uzupełnień protetycznych;
 • wykonywania protez ruchomych osiadających i nieosiadających;
 • wykonywania stałych uzupełnień protetycznych;
 • wykonywania aparatów ortodontycznych;
 • wykonywania szyn, protez pooperacyjnych oraz epitez twarzy;
 • wykonywania rekonstrukcji i napraw protez, aparatów ortodontycznych czy szyn.

Zawód opiekun medyczny i dziecięcy

Kolejne dwa zawody w sektorze medycznym, które są bardzo pożądane, to opiekun medyczny oraz opiekunka dziecięca. To bardzo rozwojowe i pożyteczne kierunki, idealne dla osób, które pragną nieść pomoc pacjentom i nawiązywać z nimi relacje.

Opiekun medyczny

Opiekun medyczny to osoba, która może pracować w szpitalach, placówkach opiekuńczo-leczniczych oraz ośrodkach i domach pomocy społecznej.

Oferty pracy dla opiekunów medycznych są dostępne także za granicą, dlatego jeżeli planujesz wyjazd z Polski i chcesz mieć zapewnioną pracę oraz dobre zarobki, wybierz naukę na kierunku opiekuna medycznego!

Na zajęciach zdobędziesz kwalifikacje w zakresie:

 • opieki nad osobą chorą i niesamodzielną;
 • opieki nad pacjentem dializowanym;
 • pierwszej pomocy;
 • podstaw anatomii, fizjologii i patologii;
 • podstaw psychologii i socjologii;
 • organizacji ochrony zdrowia;
 • promocji zdrowia;
 • technik komputerowych;
 • zabiegów higienicznych i pielęgnacyjnych;
 • asystowania przy operacjach.

Opiekunka dziecięca

Jeżeli lubisz dzieci i chciałabyś z nimi pracować, opiekunka dziecięca to zawód idealny dla Ciebie! Absolwentka tego kierunku może znaleźć zatrudnienie w żłobku, przedszkolu, domach małego dziecka czy izbie dziecka. Oprócz tego może pracować w dziecięcych placówkach medycznych, między innymi w szpitalach i hospicjach.

Na zajęciach zdobędziesz kwalifikacje w zakresie:

 • podstaw opieki nad dzieckiem;
 • pielęgnowania dzieci zdrowych oraz dzieci chorych i niepełnosprawnych;
 • wychowywania i edukowania dzieci;
 • rozwijania wrażliwości artystycznej dziecka.

Medyczne kierunki techniczne w szkole policealnej

W naszej szkole policealnej dostępne są też najpopularniejsze kierunki, które pozwalają uzyskać tytuł technika w zawodzie medycznym. Posiadając go, nabywasz pełne prawo do wykonywania zawodu. Najchętniej wybierane kierunki to:

 • technik farmaceutyczny;
 • technik elektroniki i informatyki medycznej;
 • technik sterylizacji medycznej.

W czasach, gdy przez ostatnie dwa lata mierzyliśmy się z pandemią choroby COVID-19, szczególnie istotne stało się zachowanie sterylności pomieszczeń i narzędzi medycznych. Z tego względu bardzo pożądanym zawodem jest technik sterylizacji medycznej.

Ukończenie tego kierunku umożliwia między innymi kwalifikowanie sprzętu i wyrobów medycznych do mycia, dezynfekcji i sterylizacji, przeprowadzanie mycia, dezynfekcji i sterylizacji, a także kontrolowanie i tworzenie dokumentacji tych czynności.

Dlaczego Plus Edukacja?

W naszej szkole wyuczysz się zawodu w przeciągu dwóch lat. Zajęcia odbywają się stacjonarnie oraz zaocznie, w weekendy. Możesz więc śmiało podjąć naukę i jednocześnie pracować.

Zapewniamy zarówno naukę teorii, jak i zajęcia praktycznie z wykwalifikowanymi nauczycielami, którzy są czynni zawodowo i z przyjemnością pomogą Ci opanować potrzebny zakres umiejętności.

Po zdaniu egzaminu zawodowego otrzymasz dyplom, który będzie stanowił dowód uzyskania odpowiednich kwalifikacji na danym stanowisku.

Plus Edukacja to zajęcia, które odbywają się w naszych placówkach w Poznaniu, Kaliszu, Obornikach oraz we Wrocławiu.

Szeroki wybór kierunków kształcenia oraz wysoki poziom nauczania sprawiają, że nauka w tym miejscu spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób.

TOP