Plusedukacja

Technik optyk - gdzie można podjąć pracę?

Technik optyk - gdzie można podjąć pracę?

W naszym kraju bardzo cenione są konkretne zawody. Do tej grupy z całą pewnością zalicza się technik optyk. Osoba posiadająca takie wykształcenie bez większych problemów znajdzie zatrudnienie i będzie otrzymywać solidne wynagrodzenie. Na polskim rynku pracy, jak również w Unii Europejskiej cały czas brakuje osób, z takimi kwalifikacjami zawodowymi. Ogromną zaletą tego zawodu jest fakt, że technik optyk możne podjąć pracę w wielu miejscach - nie tylko w salonie optycznym!

Zawód technik optyk

Historia optyki sięga czasów starożytnych, a dokładnie Grecji, gdzie rozpoczęto badania nad tą dziedziną nauki. Pierwszym twórcą jej praw był Euklides. Na czym polega praca technika optyka? W skrócie można powiedzieć, iż do głównych jego obowiązków należy przygotowywanie dla indywidualnych klientów okularów przepisanych przez lekarza okulistę. Jednak nie tylko! Osoba posiadająca bowiem takie uprawnienia, może m.in. przygotowywać materiały i elementy optyczne do montażu. Do tego wykonywać pomiary w optyce okularowej, rozróżniać wady wzroku i sposoby jej korekcji, wykonywać i dopasowywać pomoce wzrokowe oraz je naprawiać.

Technik optyk - szkoła policealna

Zawód technika optyka można uzyskać po ukończeniu dwuletnich studiów policealnych. Plus Edukacja posiada uprawnienia szkoły publicznej i w pełni realizuje podstawy programowe Ministerstwa Edukacji Narodowej. Program obejmuje dwuletnią naukę podzieloną na cztery semestry. Zajęcia odbywają się w sobotę i niedzielę, co dwa tygodnie. Po zakończeniu edukacji otrzymuje się świadectwo ukończenia szkoły policealnej, a po zdanym egzaminie zawodowym - dyplom z tytułem technik optyk.

W tym miejscu warto dodać, iż kwalifikacje wyodrębnione w tym zawodzie, to montaż i naprawa elementów i układów optycznych oraz wykonywanie i naprawa pomocy wzrokowych. Wszystkie szczegóły dotyczące nauki na kierunku technik optyk znaleźć można naszej stronie.

Gdzie może pracować technik optyk?

Osoba, która uzyska kwalifikacje technika optyka będzie mogła rozpocząć poszukiwania miejsca zatrudnienia. Gdzie może pracować technik optyk? Tutaj mamy szeroki wachlarz możliwości. Może wykonywać swój zawód w dobrze nam znanych salonach optycznych, sklepach z akcesoriami optycznymi - jako doradca klienta lub sprzedawca, jak również w serwisach zajmujących się bezpośrednią naprawą sprzętu optycznego.

Technik optyk może być również zatrudniony w firmie produkującej okulary lub sprzęt optyczny oraz placówkach medycznych. Bez większych problemów również znajdzie pracę w firmach zajmujących się produkują soczewek okularowych czy kontaktowych. Ponadto w hurtowniach zajmujących się dystrybucją urządzeń optyczno-okulistycznych.

Ile zarabia technik optyk?

Franciszek Kowalski, polski poeta w jednym ze swoich pamiętników napisał - "Z mądrych ludzkich wynalazków. Okulary!… To mi rzecz! Jak się okazuje, technik optyk to niezwykle ceniony zawód. Posiadając tego rodzaju kwalifikacje zawodowe można otrzymywać naprawdę dobre wynagrodzenie. W zależności od zawartej umowy, czasu i miejsca pracy oraz doświadczenia, można liczyć na pensję w wysokości 2000-4000 złotych. Optycy podnoszący swoje kwalifikacje, jak również decydujący się na otwarcie własnej działalności gospodarczej mogą spodziewać się dużo wyższych zarobków.

Zastanawiasz się, czy warto podjąć się nauki zawodu optyka? Odpowiadamy, że tak! To zawód oferujący wiele możliwości rozwoju i niezwykle przyszłościowy.

Plus Edukacja to zajęcia, które odbywają się w naszych placówkach w Poznaniu, Kaliszu, Obornikach oraz we Wrocławiu.

Szeroki wybór kierunków kształcenia oraz wysoki poziom nauczania sprawiają, że nauka w tym miejscu spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób.

TOP