Plusedukacja

Jakie wykształcenie można zdobyć w szkole policealnej?

Jakie wykształcenie można zdobyć w szkole policealnej?

Szkoła policealna to placówka oświaty, w której można uzyskać wykształcenie średnie, zdobyć tytuł technika oraz kwalifikacje w wybranym zawodzie. Czas nauki uzależniony jest od wybranego kierunku. Bogatą ofertą może pochwalić się nasza szkoła Plus Edukacja, posiadająca uprawnienia szkoły publicznej.

U nas możesz ukończyć szkołę średnią, przygotować się do egzaminu maturalnego, zdać egzamin praktyczny i zdobyć kwalifikacje zawodowe. Dzięki uzyskanemu dyplomowi, rynek pracy będzie stał przed Tobą otworem!

Kto może uczyć się w szkole policealnej?

Podstawowym wymaganiem, aby zostać przyjętym do szkoły policealnej, jest posiadanie średniego wykształcenia. Oznacza to, że trzeba być absolwentem liceum albo technikum. Nie trzeba jednak posiadać matury. Wystarczy dyplom ukończenia szkoły średniej.

W szkole policealnej można skorzystać z zajęć przygotowujących do egzaminu dojrzałości. Jednocześnie można kontynuować przerwaną naukę. Ponadto w typie tej szkoły nie ma obowiązku zdawania matury. Można zdecydować się na edukację w konkretnym kierunku i zdobyć wymarzony zawód.

Warto również podkreślić, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby w szkole policealnej naukę rozpoczęły osoby już studiujące lub posiadające tytuł licencjata czy magistra. Jak to możliwe?

W policealnej szkole nie ma określonej górnej granicy wieku. Jeśli tylko plan zajęć w szkole policealnej nie będzie kolidował z innymi obowiązkami, można zdobywać kwalifikacje zawodowe w innym kierunku.

Wykształcenie średnie a policealne

Wiele osób ma wątpliwości, czy rozpoczęcie nauki w szkole policealnej ma sens, skoro po jej ukończeniu będzie można określić swoje wykształcenie jako średnie. Dokładnie takie samo jak po ukończeniu szkoły średniej. Należy jednak doprecyzować pewne kwestie.

Każda osoba, która ukończy liceum, technikum i szkołę policealną uzyskuje wykształcenie średnie. Niezależnie, czy przystąpiła do egzaminu maturalnego. Istotną różnicę stanowi technikum. W tym typie szkoły uczniowie mogą przystąpić do egzaminu praktycznego. Po jego zdaniu, uzyskują tytuł technika z danego kierunku.

Zapisując się do szkoły policealnej, słuchacz zyskuje również możliwość zdobycia tytułu technika. Warunkiem jest zdanie egzaminu, który potwierdzi kwalifikacje zawodowe.

Dzięki nauce i egzaminom praktycznym można zostać specjalistą w danej dziedzinie. Z kolei uzyskanie dyplomu zwiększa szanse na rynku pracy.

Dlaczego warto ukończyć szkołę policealną?

Ukończenie szkoły policealnej ma wiele zalet. Jedną z najważniejszych jest zwiększenie szansy na znalezienie dobrze płatnej pracy. Uzyskane kwalifikacje, potwierdzone dyplomem, umożliwiają zatrudnienie w polskich firmach, a także na terenie Unii Europejskiej.

Warto podkreślić, że są zawody, w których brakuje specjalistów. Do tej grupy należą kierunki medyczne czy administracyjne.

Do tego nauka obejmuje od dwóch do maksymalnie pięciu semestrów. Liczba semestrów jest uzależniona od danej specjalizacji. To zdecydowanie krócej niż tradycyjne studia, które trwają od 3 do 5 lat. Poza tym w szkole policealnej duży nacisk kładziony jest na aspekty praktyczne, a nie tylko merytoryczne.

Ponadto osoby zainteresowane nauką i przebranżowieniem w szkole policealnej mają bardzo duży wybór kierunków. Dzięki dużej rozpiętości specjalizacji, każdy znajdzie dla siebie nowy zawód i jednocześnie umożliwi sobie uzyskanie wykształcenia średniego.

Zalety ukończenia szkoły policealnej to:

 • wykształcenie średnie,
 • uzyskanie niezbędnych kwalifikacji i umiejętności,
 • tytuł technika,
 • możliwość podniesienia kwalifikacji,
 • szansa na wysokie stanowisko,
 • dobrze płatna praca,
 • przebranżowienie,
 • krótki okres nauki,
 • możliwość łączenia nauki z pracą,
 • wysoki poziom kształcenia,
 • wiele ciekawych kierunków.

Perspektywy zawodowe po szkole policealnej

Ukończenie szkoły policealnej potwierdzonej kwalifikacjami zawodowymi wiąże się z wieloma korzyściami. Po pierwsze absolwent uzyskuje niezbędną wiedzę merytoryczną i praktyczną do wykonywania danego zawodu.

Po drugie kierunki w szkołach policealnych są dostosowane do aktualnych trendów oraz zapotrzebowania rynku pracy. Ma to ogromny wpływ na uniknięcie długiego okresu bezrobocia i poszukiwanie nowego pracodawcy. Krótko mówiąc, szkoła policealna gwarantuje pewny fach w ręku.

Nie trzeba mieć matury, aby znaleźć zatrudnienie na wysokim i dobrze płatnym stanowisku. Wystarczy zdać egzaminy praktyczne, które potwierdzą uzyskanie konkretnych kwalifikacji zawodowych.

Do tego ten typ szkoły umożliwia łączenie pracy z hobby. Wystarczy wybrać kierunek, który najbardziej odpowiada naszym indywidualnym preferencjom. Kiedy to zrobimy, zdobywanie wiedzy i umiejętności praktycznych przestanie być koniecznością, a stanie się przyjemnością.

Szkoła policealna stwarza warunki do tego, aby w swoim zawodowym życiu wykonywać pracę, która będzie dawała nam radość, spełnienie, a do tego będziemy za nią dobrze wynagradzani. Co więcej, tytuł technika daje również możliwość, aby otworzyć własną działalność gospodarczą i zacząć pracować na swoje konto.

Chcesz rozpocząć naukę w szkole policealnej i zdobyć konkretny zawód? Zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą edukacyjną naszej szkoły Plus Edukacja.

Mamy uprawnienia szkół publicznych. Świadectwa i dyplomy z naszej placówki są honorowane przez wszystkie organy administracji państwowej oraz przedsiębiorców sektora prywatnego.

Zaufaj nam! Nasza szkoła policealna poszerza horyzonty możliwości zawodowych. Zapewniamy wysoki poziom kształcenia.

Dzięki naszej szkole Plus Edukacja będziesz odpowiednio przygotowany do rozwoju kariery zawodowej. I pamiętaj, na naukę i zmianę zawodu nigdy nie jest za późno!

Sprawdź również jak zdobyć zawód medyczny ze szkołą policealną.

Dowiedz się co wybrać po szkole średniej - szkołę policealną czy studia.

Plus Edukacja to zajęcia, które odbywają się w naszych placówkach w Poznaniu, Kaliszu, Obornikach oraz we Wrocławiu.

Szeroki wybór kierunków kształcenia oraz wysoki poziom nauczania sprawiają, że nauka w tym miejscu spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób.

TOP