Plusedukacja

Jaki kierunek wybrać w szkole policealnej?

Jaki kierunek wybrać w szkole policealnej?

Zawsze jest dobra pora na to, żeby uzupełnić wykształcenie. Jeśli czujesz, że teraz właśnie jest odpowiednia pora na podjęcie nauki, skorzystaj z oferty szkoły policealnej. To placówka przeznaczona dla osób dorosłych, które ukończyły szkołę średnią, ale nie zdały matury i teraz chcą podejść do egzaminu dojrzałości albo uzyskały już wykształcenie średnie, ale zależy im na tym, by szybko zdobyć konkretny zawód i rozpocząć karierę zawodową.

Najpopularniejsze kierunki w szkole policealnej

Szkoły policealne bardzo szybko reagują na potrzeby współczesnego rynku pracy, organizując kierunki kształcenia odpowiadające na zapotrzebowanie pracodawców. Jeśli nie mamy sprecyzowanych zainteresowań albo pasji, ale wiemy w czym jesteśmy dobrzy, warto przejrzeć bazę dostępnych kierunków kształcenia i wybrać taki, który nie tylko odpowiada naszym możliwościom, ale i da nam zawód gwarantujący znalezienie zatrudnienia.

Szeroki wybór kierunków kształcenia oraz wysoki poziom nauczania sprawiają, że nauka w szkole policealnej spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób. Wśród najpopularniejszych kierunków kształcenia w szkołach policealnych znajdziemy m.in. takie jak:

Szybkie podniesienie swoich kwalifikacji zawodowych to dla wielu osób nie tylko konieczność wiążąca się z ewentualnym rozpoczęciem pracy na zadowalających warunkach lub z możliwością awansu. To także szansa na zaspokojenie własnych ambicji - człowiek dorosły ma zwykle silniejszą motywację do nauki niż nastolatek podlegający obowiązkowi szkolnemu.

Najlepsze kierunki w szkole policealnej

Warto mieć świadomość, że kierunki w szkołach policealnych organizowane są wyłącznie w ramach odpowiedzi na rzeczywiste potrzeby pracodawców. Dla chętnych do podjęcia nauki oznacza to, że mają do dyspozycji najlepsze kierunki, których ukończenie gwarantuje konkurencyjność na rynku pracy. Najlepsze oznacza także, że prowadzone są przez praktyków, osoby doświadczone, znające specyfikę każdego z zawodów. Wysoki poziom nauczania zapewnia słuchaczom fachowa kadra dydaktyczna, prowadząca warsztatowe zajęcia w wyposażonych pracowniach. W trakcie nauki organizowane są praktyki u pracodawców w renomowanych firmach i instytucjach.

Dlaczego szkoła policealna?

Stając przed koniecznością wyboru dalszej drogi kształcenia po szkole średniej, często mamy problem z podjęciem decyzji. Osoby, które nie planują zdobywać wyższego wykształcenia obawiają, że nie uda im się uzyskać kwalifikacji umożliwiających znalezienie dobrze płatnej pracy. Tymczasem współczesny rynek pracy odchodzi od fetyszyzacji dyplomów magisterskich. Liczą się realne umiejętności, doświadczenie, gotowość do podejmowania szkoleń oraz wszelkich form dokształcania się. Także - gotowość do zmiany zawodu.

Szkoła policealna to doskonałe miejsce dla osób, które szybko chcą się usamodzielnić zawodowo i w tym celu zdobyć wiedzę i doświadczenie adekwatne do aktualnych trendów na rynku pracy.

Szkoły policealne kształcą w trybie weekendowym, dzięki czemu nie trzeba rezygnować z dotychczas obranej ścieżki zawodowej. Jeśli więc potrzeba ci poczucia stabilizacji związanego z bezpieczeństwem zawodowym i finansowym, nie musisz wychodzić ze swojej strefy komfortu - pracuj na dotychczasowym stanowisku i równocześnie się dokształcaj. Nie ryzykujesz w ten sposób niczego!

Szkoła policealna - czy warto?

Zawsze warto się dokształcać. Choćby dlatego, że współczesny rynek pracy podlega bardzo szybkim zmianom. Szkoły policealne mają tę niezaprzeczalną zaletę, że uwzględniają te zmiany zarówno w projektowaniu kierunków kształcenia, jak podczas przebiegu zajęć warsztatowych i praktyk zawodowych. Tu nie uczysz się dla samego uczenia, tu uczysz się po to, żeby twoja wiedza i umiejętności praktyczne były przydatne pracodawcy, wartościowe na rynku pracy.

Dwuletnie szkoły policealne, umożliwiające zdobycie tytułu technika, to optymalne rozwiązanie dla osób, które chcą inwestować w swoją przyszłość zawodową uwzględniając specyfikę współczesnego rynku pracy i jego wciąż zmieniających się wymagań.

Plus Edukacja to zajęcia, które odbywają się w naszych placówkach w Poznaniu, Kaliszu, Obornikach oraz we Wrocławiu.

Szeroki wybór kierunków kształcenia oraz wysoki poziom nauczania sprawiają, że nauka w tym miejscu spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób.

TOP