Plusedukacja

Jak wygląda nauka w szkole policealnej?

Jak wygląda nauka w szkole policealnej?

"Ucz się, ucz, bo nauka to do potęgi klucz" - kto z nas nie słyszał tego przysłowia, cytowanego przez mamy i babcie? Nauka faktycznie odgrywa dużą rolę w życiu każdego człowieka i determinuje jego dalsze życie. Jej największą zaletą jest zdecydowanie nieograniczoność - można uczyć się bez końca i wciąż zdobywać nowe umiejętności. Warto więc wziąć sprawy w swoje ręce i zaplanować swoją edukację pod kątem wymarzonej przyszłości. W tym celu pomocne okazują się szkoły dla dorosłych. Co to jest szkoła policealna i jakie daje efekty?

Szkoła policealna - dla kogo

W dzisiejszym świecie warto się edukować - mamy lepszy niż kiedykolwiek dostęp do wiedzy, a naukę może podjąć każdy, bo nie wiąże się to z dużymi wydatkami. Zajęcia organizowane przez Plus Edukacja są bezpłatne i odbywają się co dwa tygodnie w weekend - dzięki czemu są dostępne dla każdego, kto tylko ma chęć do nauki. To świetne rozwiązanie dla osób marzących o podniesieniu swoich kwalifikacji lub zmianie pracy na lepszą!

Co daje szkoła policealna? Przede wszystkim swobodę wyboru - samodzielne decydowanie o tym, jak będzie wyglądała dalsza ścieżka zawodowa danej osoby. Jest też dobrym pomostem do nowego - w końcu zmiana zawodu to też zmiana otoczenia, a nierzadko nawet całego stylu życia.

Rekrutacja do szkoły policealnej

Czy możliwe jest przystąpienie do nauki w szkole policealnej bez matury i wcześniejszej praktyki zawodowej? Aby skorzystać z bogatej oferty szkół policealnych Plus Edukacja niezbędne jest przedstawienie dokumentu potwierdzającego ukończenie szkoły średniej. Na szczęście w Plus Edukacja odbywają się także zajęcia w ramach liceów dla dorosłych. Umożliwiają one zdanie matury i podjęcie dalszej edukacji.

Osoby decydujące się na kontynuowanie nauki w policealnych szkołach Plus Edukacja nie muszą być wcześniej szczegółowo zaznajomione z przyszłą pracą i informacjami o danym kierunku. Nie przeprowadza się też egzaminów sprawdzających poziom wiedzy ogólnej. Aby się zapisać, wystarczy okazać świadectwo ukończenia szkoły średniej i zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do podjęcia nauki i wykonywania danego zawodu. Niezbędne jest też dostarczenie trzech zdjęć, m.in. do legitymacji, którą każdy uczeń dostaje bezpłatnie.

Pierwszym etapem rekrutacji, a w zasadzie przygotowaniem do niej, jest zapoznanie się z ofertą kierunków realizowanych w ramach kursów i szkół policealnych dla dorosłych organizowanych przez Plus Edukacja. Wybór jest duży, a proponowane zawody wybrane są na podstawie aktualnego zapotrzebowania na rynku. Niektóre z nich, jeszcze parę lat temu mało znane, dziś robią furorę i zapewniają pracę tysiącom ludzi. Do takich zawodów zaliczyć można wizażystkę/stylistkę, zoopsychologa czy programistę aplikacji mobilnych. To tylko trzy z ponad pięćdziesięciu kierunków realizowanych przez Plus Edukacja w czterech miastach Polski: Poznaniu, Kaliszu, Obornikach i Wrocławiu.

Aby wziąć udział w rekrutacji do szkoły policealnej Plus Edukacja, wystarczy wejść w zakładkę „ZAPISY ON-LINE” widoczną u góry strony www.plusedukacja.pl. Korzystając z formularza internetowego, można bez problemu sprawdzić, jakie kierunki dostępne są w danym mieście. Można zgłosić się też osobiście lub telefonicznie - wszelkie niezbędne do tego dane podano u dołu serwisu internetowego Plus Edukacja.

Co daje szkoła policealna?

Szkoły policealne przede wszystkim dają możliwość poszerzenia kwalifikacji zawodowych. Umożliwiają też zdobycie wymarzonych umiejętności bez potrzeby rezygnacji z dotychczasowego trybu życia. Dzięki zaocznemu kształceniu zyskać można też pewność siebie i pracę, która będzie przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem.

Obecnie coraz więcej osób posiada obszerną wiedzę z wybranej przez siebie dziedziny nauki. Rośnie też zainteresowanie zdobywaniem wiedzy. Niestety, niewiele placówek kładzie odpowiedni nacisk na praktykę. Choć niejeden posiada ogromną wiedzę, może nigdy nie mieć okazji zastosowania jej w życiu. Szkoły policealne mają pod tym względem ogromną przewagę - uczą nie tylko teorii, ale przede wszystkim pokazują praktyczne jej zastosowanie. W końcu czy można zostać księgowym, nigdy nie mając w ręku faktury, bądź biomasażystą, który jedynie przyglądał się obrazkom przedstawiającym wykonywanie masażu? Absolutnie nie! W ofercie Plus Edukacja znajdują się liczne zawody, które wręcz wymagają zapoznania się z przyszłą pracą "od kuchni". Można to zrobić zarówno podczas zajęć w profesjonalnych pracowniach, jak też odbywając praktyki u pracodawcy.

Co daje dwuletnia lub roczna szkoła policealna? Niektórzy z przymrużeniem oka patrzą na tego typu edukację odbywającą się w systemie zaocznym, zupełnie niesłusznie. W ciągu dwóch lub czterech semestrów regularnego obcowania z zawodem bez problemu można rozwinąć odpowiednie umiejętności, a nawet poczuć się pewnie w nowej roli. Dzięki udostępnianiu materiałów szkoleniowych drogą internetową, uczniowie mogą utrwalać wiedzę w zaciszu domowym i przypominać sobie podane na zajęciach informacje także w tygodniu. Kilka semestrów nauki to wystarczająca ilość czasu, by podejść do egzaminu zawodowego organizowanego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną.

Plus Edukacja to zajęcia, które odbywają się w naszych placówkach w Poznaniu, Kaliszu, Obornikach oraz we Wrocławiu.

Szeroki wybór kierunków kształcenia oraz wysoki poziom nauczania sprawiają, że nauka w tym miejscu spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób.

TOP