Plusedukacja

Asystentka stomatologiczna - poszukiwany zawód!

Asystentka stomatologiczna - poszukiwany zawód!

Stomatologia jedna z nielicznych dziedzin medycyny, której przedstawiciele świadczą usługi niemal wyłącznie w ramach prywatnej praktyki. Pacjenci przywykli już, że kiedy idzie o leczenie zębów, najważniejsza jest jakość usług. To nie cena, a właśnie jakość usług decyduje o wyborze gabinetu. Jeśli wysokiej jakości towarzyszy empatia i uprzejmość lekarza oraz jego asystentki, mamy gwarancję, że gabinet będzie oblegany.

Asystentka stomatologiczna - czym się zajmuje?

Do obowiązków asystentki stomatologicznej należy:

 • czyszczenie i przygotowywanie sprzętu stomatologicznego oraz preparatów
 • dbanie o zamawianie leków niezbędnych do przeprowadzania procedur medycznych
 • prowadzenie dokumentacji pacjentów i jej archiwizowanie
 • pomoc w przygotowywaniu pacjentów do zabiegów i zapewnienie im optymalnych warunków podczas wizyty
 • utrzymanie należytego porządku w gabinecie
 • asystowanie lekarzowi podczas przeprowadzania zabiegów.

Asystentka stomatologiczna to prawa ręka stomatologa, bez której pacjenci czuliby się niekomfortowo, a lekarze zbyt wiele czasu przeznaczaliby na przygotowania do zabiegów. Usprawnienie pracy stomatologa przekłada się bezpośrednio na liczbę rejestrowanych wizyt, a co za tym idzie - na zarobki jego samego oraz współpracującej z nim asystentki.

Asystentki stomatologiczne nie są uprawnione do przeprowadzania jakichkolwiek zabiegów związanych z leczeniem, ale od ich kompetencji oraz empatii zależy, czy wizyty pacjentów przebiegają płynnie i bez komplikacji.

Sprawdź również kierunek: Technik dentystyczny oraz Higienistka stomatologiczna

Gdzie może pracować asystentka stomatologiczna?

Miejscem pracy asystentki stomatologicznej są publiczne i niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej, gabinety i poradnie stomatologiczne. Zatrudnienie asystentki stomatologicznej w gabinecie to jeden z podstawowych warunków, by dana placówka mogła oferować darmowe - czyli refundowane z NFZ - leczenie!

Wybierz kierunek „Asystentka stomatologiczna” w Plus Edukacja!

W Plus Edukacja zdobycie zawodu asystentki stomatologicznej zajmie Ci zaledwie dwa semestry - zajęcia odbywają się w weekendy. Szkoła rzetelnie przygotuje do egzaminu zawodowego i do pracy w gabinecie stomatologicznym. Już podczas nauki zdobędziesz doświadczenie, bo umożliwiamy udział w praktykach. Dzięki praktykom można zdobyć odpowiednie przygotowanie psychologiczne: nauczyć się radzenia sobie z pacjentami przejawiającymi silny lęk przed zabiegami stomatologicznymi, wytrenować cierpliwość i komunikatywność na wysokim poziomie.

Wybierając kierunek Asystentka stomatologiczna w naszej szkole, poznasz także branżowy (zawodowy) język obcy i nauczysz się organizacji pracy małych zespołów.

Nasza szkoła ma uprawnienia szkoły publicznej i pracuje w oparciu o podstawy programowe Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Czy wiesz, że...

 • 96% zatrudnionych w zawodzie to kobiety
 • 84% osób zatrudnionych na stanowisku Asystentka Stomatologiczna pracuje na podstawie umowy o pracę
 • 19% Asystentek Stomatologicznych otrzymuje premię co miesiąc
 • najczęściej przyznawanym benefitem na tym stanowisku jest prywatna opieka medyczna
 • przeciętne zarobki osoby pracującej na stanowisku Asystentka Stomatologa wynosi 3 800 PLN brutto

Plus Edukacja to zajęcia, które odbywają się w naszych placówkach w Poznaniu, Kaliszu, Obornikach oraz we Wrocławiu.

Szeroki wybór kierunków kształcenia oraz wysoki poziom nauczania sprawiają, że nauka w tym miejscu spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób.

TOP