Szkoły Policealne i Liceum oraz Medyczne Szkoły Policealne dla Dorosłych

Blog

Czy warto iść na kurs wizażu? Podpowiadamy!

Makijaż dla wielu z nas jest elementem codziennej rutyny. Dobrze wiemy, że potrafi zdziałać cuda. Podkreśla urodę, uwydatnia najważniejsze cechy charakterystyczne, a także poprawia samopoczucie i zwiększa pewność siebie. Czy warto zatem wybrać się na profesjonalny kurs wizażu?

Czytaj dalej
Technik optyk - gdzie można podjąć pracę?

W naszym kraju bardzo cenione są konkretne zawody. Do tej grupy z całą pewnością zalicza się technik optyk. Osoba posiadająca takie wykształcenie bez większych problemów znajdzie zatrudnienie i będzie otrzymywać solidne wynagrodzenie. Na polskim rynku pracy, jak również w Unii Europejskiej cały czas brakuje osób, z takimi kwalifikacjami zawodowymi. Ogromną zaletą tego zawodu jest fakt, że technik optyk możne podjąć pracę w wielu miejscach - nie tylko w salonie optycznym!

Czytaj dalej
Asystentka stomatologiczna - poszukiwany zawód!

Stomatologia jedna z nielicznych dziedzin medycyny, której przedstawiciele świadczą usługi niemal wyłącznie w ramach prywatnej praktyki. Pacjenci przywykli już, że kiedy idzie o leczenie zębów, najważniejsza jest jakość usług. To nie cena, a właśnie jakość usług decyduje o wyborze gabinetu. Jeśli wysokiej jakości towarzyszy empatia i uprzejmość lekarza oraz jego asystentki, mamy gwarancję, że gabinet będzie oblegany.

Czytaj dalej
Jaki kierunek wybrać w szkole policealnej?

Zawsze jest dobra pora na to, żeby uzupełnić wykształcenie. Jeśli czujesz, że teraz właśnie jest odpowiednia pora na podjęcie nauki, skorzystaj z oferty szkoły policealnej. To placówka przeznaczona dla osób dorosłych, które ukończyły szkołę średnią, ale nie zdały matury i teraz chcą podejść do egzaminu dojrzałości albo uzyskały już wykształcenie średnie, ale zależy im na tym, by szybko zdobyć konkretny zawód i rozpocząć karierę zawodową.

Czytaj dalej
Opiekun medyczny - obowiązki, wykształcenie i uprawnienia

Zawód opiekuna medycznego został stworzony w 2007 z inicjatywy ówczesnego Ministra Zdrowia. Powstał jako odpowiedź na niewystarczającą infrastrukturę opiekuńczą – w szpitalach brakowało pielęgniarzy i pielęgniarek, a ludzi chorych i niesamodzielnych było i jest coraz więcej.

Czytaj dalej
Jak wygląda nauka w szkole policealnej?

"Ucz się, ucz, bo nauka to do potęgi klucz" - kto z nas nie słyszał tego przysłowia, cytowanego przez mamy i babcie? Nauka faktycznie odgrywa dużą rolę w życiu każdego człowieka i determinuje jego dalsze życie. Jej największą zaletą jest zdecydowanie nieograniczoność - można uczyć się bez końca i wciąż zdobywać nowe umiejętności. Warto więc wziąć sprawy w swoje ręce i zaplanować swoją edukację pod kątem wymarzonej przyszłości. W tym celu pomocne okazują się szkoły dla dorosłych. Co to jest szkoła policealna i jakie daje efekty?

Czytaj dalej
Szkoła policealna czy studia - co wybrać po szkole średniej?

Dylematy związane z dalszym kształceniem po ukończeniu szkoły średniej pojawiają się w takim momencie życia, że od naszej decyzji naprawdę dużo zależy. Współczesny rynek pracy nie jest już tak bardzo nastawiony na dyplomy szkół wyższych. Jeszcze w latach dziewięćdziesiątych wszyscy absolwenci liceów marzyli o studiach - jakby bez nich nie można było zaplanować kariery zawodowej. Boom na nowo powstające szkoły wyższe jeszcze bardziej nakręcił koniunkturę, a potem okazało się, że takiej liczby lepiej lub gorzej wykształconych magistrów rynek pracy po prostu nie wchłonie. Wygrali ci, którzy zamiast podążać za modą, bacznie przyglądali się zmianom na rynku pracy i zrozumieli w jakim kierunku one zmierzają.

Czytaj dalej

Dlaczego my

  • posiadamy uprawnienia szkoły publicznej
  • fachową kadrę dydaktyczną
  • profesjonalne pracownie do zajęć praktycznych
  • organizujemy praktyki u pracodawców
  • kilkadziesiąt kierunków do wyboru

Plus Edukacja to zajęcia, które odbywają się w naszych placówkach w Poznaniu, Kaliszu, Obornikach oraz we Wrocławiu.

Szeroki wybór kierunków kształcenia oraz wysoki poziom nauczania sprawiają, że nauka w tym miejscu spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób.

TOP