Szkoły Policealne i Liceum oraz Medyczne Szkoły Policealne dla Dorosłych

Blog

Opiekun medyczny - obowiązki, wykształcenie i uprawnienia

Zawód opiekuna medycznego został stworzony w 2007 z inicjatywy ówczesnego Ministra Zdrowia. Powstał jako odpowiedź na niewystarczającą infrastrukturę opiekuńczą – w szpitalach brakowało pielęgniarzy i pielęgniarek, a ludzi chorych i niesamodzielnych było i jest coraz więcej.

Czytaj dalej
Jak wygląda nauka w szkole policealnej?

"Ucz się, ucz, bo nauka to do potęgi klucz" - kto z nas nie słyszał tego przysłowia, cytowanego przez mamy i babcie? Nauka faktycznie odgrywa dużą rolę w życiu każdego człowieka i determinuje jego dalsze życie. Jej największą zaletą jest zdecydowanie nieograniczoność - można uczyć się bez końca i wciąż zdobywać nowe umiejętności. Warto więc wziąć sprawy w swoje ręce i zaplanować swoją edukację pod kątem wymarzonej przyszłości. W tym celu pomocne okazują się szkoły dla dorosłych. Co to jest szkoła policealna i jakie daje efekty?

Czytaj dalej
Szkoła policealna czy studia - co wybrać po szkole średniej?

Dylematy związane z dalszym kształceniem po ukończeniu szkoły średniej pojawiają się w takim momencie życia, że od naszej decyzji naprawdę dużo zależy. Współczesny rynek pracy nie jest już tak bardzo nastawiony na dyplomy szkół wyższych. Jeszcze w latach dziewięćdziesiątych wszyscy absolwenci liceów marzyli o studiach - jakby bez nich nie można było zaplanować kariery zawodowej. Boom na nowo powstające szkoły wyższe jeszcze bardziej nakręcił koniunkturę, a potem okazało się, że takiej liczby lepiej lub gorzej wykształconych magistrów rynek pracy po prostu nie wchłonie. Wygrali ci, którzy zamiast podążać za modą, bacznie przyglądali się zmianom na rynku pracy i zrozumieli w jakim kierunku one zmierzają.

Czytaj dalej

Dlaczego my

  • posiadamy uprawnienia szkoły publicznej
  • fachową kadrę dydaktyczną
  • profesjonalne pracownie do zajęć praktycznych
  • organizujemy praktyki u pracodawców
  • kilkadziesiąt kierunków do wyboru

Plus Edukacja to zajęcia, które odbywają się w naszych placówkach w Poznaniu, Kaliszu, Obornikach oraz we Wrocławiu.

Szeroki wybór kierunków kształcenia oraz wysoki poziom nauczania sprawiają, że nauka w tym miejscu spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób.

TOP